INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti., KOSGEB AR-GE projesi çerçevesinde, 2016 yılında kurulmuştur. İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinin akademik bilgi birikimi, sektör temsilcilerinden edindiği tecrübeleri ve lisansüstü öğrencilerden bir araştırma ekibi ile İstanbul Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde KOSGEB binasında AR-GE faaliyetlerine başlamış, 2017 yılı ortalarında yine aynı bölgede bulunan İstanbul Teknokent (ENTERTECH) Binasına taşınmıştır.

 

INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti., KOSGEB tarafından desteklenen ve başarı ile sonuçlandırdığı AR-GE projesi ile, geleneksel ve doğal et ürünlerinden elde edilen ve fermente et ürünlerinin yapısına uygun prototip ürünleri başarı ile üretmiştir ve bu alanda öncü bir AR-GE  firmasıdır.

 

INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti., AR-GE faaliyetleri sonucu onayladığı ticari ürünlerini Türk Patent Enstitüsü onaylı BAKTOGARD® markası altında üretmektedir.

 

Sanayi ölçeğinde yapılan denemelerde ürünlerin özellikle geleneksel lezzet ve aroma yönünden farklılıkları ortaya konulmuştur. INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti. yerli üretim kapasitesi, akademik bilgi ve sektörel deneyimi ile fermantasyon teknolojileri alanında gereken bilgi, deneyim ve yetkinliğe sahip öncü firma özelliğini taşımanın haklı gururunu duymaktadır.

 

INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti.’nin güncel faaliyetleri arasında, gıda biyoteknolojisi AR-GE faaliyetleri, fermantasyon teknolojileri alanında yeni ürünlerin geliştirilmesi ve ÜRETİMİ bulunmaktadır. Bunların yanında, INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti.’nin özellikle gıda biyoteknolojisi ve  fermantasyon teknolojilerine dayalı AR-GE çalışmaları ve ihracat potansiyeli bulunan yeni teknolojik ürünler üretimine yönelik faaliyetleri de bulunmaktadır.

 

INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti.’nin ileriye yönelik hedefleri doğrultusunda başta et ve et ürünleri olmak üzere genel anlamda gıda sektörüne yönelik önem taşıyan projeleri bulunmaktadır. Bu projelerle, özellikle, et ve et ürünleri sektörü başta olmak üzere, hayvansal ürünlerin üretiminde prosesleri güçlendirecek ve halk sağlığını ön planda tutacak şekilde yeni gıda yardımcı maddelerinin üretilmesi hedeflenmektedir.

 

INOVATİF Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Ltd. Şti.’nin güncel ve ileride planlanan projelerinin ithalat ürünlerine bağımlılığı azaltacak potansiyeli bulunmaktadır.

X
Üye Girişi
Şifremi Unuttum Üye Ol
X
Şifremi Gönder
Giriş Yap Üye Ol
X
Üye Ol
Şifremi Unuttum Giriş Yap